Sepetinizde hiç ürün yok.

Karşılaştırılacak bir ürününüz yok.

Ara

Natural Active®

 .

 

Natural Active® Eriyebilir Gliserinli Sabun Bazı  İle Sabun Yapımı İçin Yararlı Bilgiler.Eriyebilir sabun bazı kullanarak evde sabun yapımı artık ülkemizde de bir çok ev hanımı tarafından benimsenen bir hobi ya da oldukça iyi bir gelir getiren iş dalı haline gelmiştir.

Bu konu ile ilgilenmeye yeni başlayanlar için tecrübeli üreticiler kurslar vermekte, eriyebilir sabun ile sabun yapım tekniklerini tüm incelikleri ile öğretmektedirler. Eğer bu konu ile ilgilenmeyi ve güzel bir ek gelir kaynağı yaratmayı düşünüyorsanız, tanınan ve başarısı öğrencileri tarafından kanıtlanan kursları araştırıp bunlara katılmanızı öneririz.

Bu sayfamızda eriyebilir sabun bazı ile evde sabun yapımı için yararlı gördüğümüz bazı teknikleri, püf noktalarını paylaşacağız. Eriyebilir sabun ile evde sabun yapımı sırasında karşılaşabileceğiniz özel durumları ve bunların nasıl düzeltilebileceklerini inceleyeceğiz.

Eriyebilir sabun bazı ile evde sabun yapımı sırasında karşılaşılan en yaygın iki sorun gliserinli sabunun terlemesi ve renklendirilen gliserinli sabunda renklerin birbirine karışmasıdır.

 

Kalıptan çıkan sabunun bir süre sonra terlemesi:


terleyen sabunGliserinli sabun bazı ile yapılan sabunlarda bazen kalıptan çıktıktan bir süre sonra terleme görülebilir. Bunun ilk sebebi eriyebilir sabun hammaddesinin kapağı olmayan bir kapta eritilmesidir.

Natural Active® eriyebilir sabun bazlarında yüksek oranda gliserin bulunmaktadır. Gliserin bilindiği gibi bünyesine su çeken (hidrofilik) bir maddedir. Gliserinin nemlendirici olma özelliği yapısının hidrofilik olmasındandır. Yani gliserin havadaki nemi çeker. Natural Active® eriyebilir sabun bazlarındaki su oranı gliserinin bu özelliği göz önüne alınarak formule edilmiştir. Sabun bazlarının üzeri açık bir şekilde eritilmeleri su kaybetmelerine sebep olur. Su orantısı bozulan sabun da havanın nemini çekmeye çalışır.


Gliserinli sabun bazını eritirken muhakkak kapalı bir kabın içerisinde bulunmasına dikkat ediniz.


Gliserinli sabun bazlarını gaz ocağı gibi açık ateş ile çalışan ısıtıcılarda eritmeyiniz.


Eriyebilir Sabun bazlarını elektrik ocağında ya da mikrodalgada üzeri kapalı bir kapta eritiniz.


Kalıptan çıkan sabun terlediğinde üzülmeyiniz. Sabununuzu tekrar eriterek bu durumu düzeltebilirsiniz. Tekrar erittiğiniz sabun tamamen eridikten sonra içerisine bir miktar su eklerseniz kalıba döktüğünüz sabun bir daha terlemeyecektir.


Natural Active® Eriyebilir sabun bazları hava geçirmez plastik ambalaj içerisinde gönderilmektedir. Ancak ambalajı açilarak uzun süre açıkta bekletilmiş hammadde de su kaybı yaşayacağından, bu şekilde bekletilmiş eritilmiş sabun bazlarını eritirken yine erime tamamlandıktan sonra yanlızca bir miktar su ekleyiniz.


Gliserinli sabun buzdolabı dondurucusunda bekletildiğinde de terler. Yaptığınız sabunu buz dolabında bekletmeyiniz. İdeal bekleme ortamı oda sıcaklığında, fazla nemli olmayan ortamda  kapalı ambalaj içerisindedir

__


Renklendirilmiş sabun katmanları arasında renk karışması:


renk akmasiRenklendirilmiş eriyebilir sabun bazı katmanları arasında zamanla renk akması çok sık görülen bir durumdur.


Bu durumun oluşmaması için suda eriyen boya kullanmayınız. Akmayacak boyalar erimeyen maddelerinden yapılırlar, yani boyanın ana maddesi sıvı içerisinde erimez, asılı kalır. Bu tip renklendiriciler metal oksitlerden ve mikanın bazı cinslerinden yapılmaktadır. Bazı kök boya cinslerinin de erimedikleri bilinmektedir.


Renk sızdırmayan sabun boyalarının ana maddeleri:


Tüm metal oksitler

Bazı cins mikalar

Bazı cins kök boyalar.

Kömür tozu


Bu ana maddeleri toz halinde alıp gliserin ile karıştırarak boya şekline sokmanızı öneririz. sıvı boyalarda oldukça tehlikeli solventler bulunabilir.

Yüksek kaliteli akmayan boya kullanarak yapılan gliserinli sabunlar keskin hatları ve canlı renkleri ile çekiciliklerini arttıracaklardır.


keskinrenk


Bu sayfamızda yayınlamamızı istediğiniz teknik bilgiler, uygulamalar ve püf noktaları için lütfen destek@naturalactive.com adresinden bizimle iletişime geçiniz.


Teşekkür ederiz.

Natural Active®

 

Önemli Not:Yukarıdaki öneriler yalnızca genel bir fikir verme amacını taşımaktadır. Bu önerilerin uygulanması sırasında ya da sonucunda doğabilecek herhangi bir kişisel ya da genel anlamda hasar, kayıp, istenmeyen sonuç, kirlilik ve memnuniyetsizlik Natural Active ® şirketinin sorumluluğunda değildir. Natural Active ® ürettiği hammaddelerin bilgili ve tecrübeli üreticiler tarafından kullanılacağını ve üretim risklerini bu üreticilerin üstleneceğini varsayar.

 

 

 

 

 

 

 

___