Sepetinizde hiç ürün yok.

Karşılaştırılacak bir ürününüz yok.

Ara

Natural Active

 

Natural Active® Eriyebilir Gliserinli Sabun Bazı  İle Sabun Yapımı.


 erit ve dök sabun

 

Natural Active ®Eriyebilir Gliserinli Sabun Bazı ile güvenli ve kolay bir şekilde, çok değişik görünümlü ve kokulu, güzel sabunlar yapabilirsiniz.

Natural Active ® Eriyebilir GliserinliSabun Bazına ağırlık olarak %10’a kadar, badem yağı, zeytinyağı, jojoba yağı gibi, istediğiniz bakım yağları katabilir, size özel aromaterapi ve cilt bakım sabunları yapabilirsiniz.

İlk olarak çalışma ortamınızı, kullanacağınız araç, gereci ve hammaddelerinizi düzenleyin. Çalışma ortamınız geniş, rahat ve emniyetli olmalıdır. Sıcak sıvılarla çalışacağınızı unutmayın. Çalışma alanınıza çocukları, ev hayvanlarını ve sakarlığıyla bilinen arkadaşlarınızı sokmayın.

Her ne kadar çok daha düşük ısıda olacaksa da, kaynamakta olan çay demliğinize gösterdiğiniz özeni eriyik haldeki sabun bazına da gösterin.

 

eriyebilir sabun araçlar

 

Natural Active ® Eriyebilir Gliserinli Sabun Bazını benmari tenceresinde, mikrodalga fırında ya da düşük ayarda elektrik ocağında eritebilirsiniz. Buradaki amaç sabunu yavaş, yavaş düşük ısıda eritmektir. Gaz ocağı ne kadar kısık olursa olsun alevin değdiği yerde yüksek ısı oluşacağından düzgün bir erime elde edemezsiniz.

Natural Active ® Eriyebilir Gliserinli Sabun Bazı 55-60° C derecede erir, daha yüksek ısıya gerek yoktur. Gliserinli sabunu eritirken kabınızın kapağının kapalı olmasına dikkat ediniz. Erirken su kaybeden gliserinli sabun sonradan terleme yapar.

 

eriyebilir sabun gıda boyaları

 

Natural Active ® Eriyebilir Gliserinli Sabun Bazı eridikten sonra, sabun boyaları ile renklendirilebilir. Yeni başlayanlar için su bazlı sabun boyalarını öneririz. Sıvı sabun boyalarının bir iki damlası ile çok miktarda sabun renklendirebilirsiniz.


Renklendirilmiş sabun eriyiğine ağırlık olarak, eriyiğin toplam ağırlığının %5’ine kadar badem yağı, jojoba yağı, zeytinyağı, aloe vera yağı, süt gibi bakım maddeleri ekleyebilirsiniz. Sıvı katkı maddelerinin oranı arttıkça sabununuzun sertliği azalacaktır. Katkı maddesinin cinsine göre ideal oranı tecrübe ile belirleyeceksiniz. Yeni başlayanların bu oranı %3 - %5 arasında tutmalarını öneririz. Natural Active ® Eriyebilir Gliserinli Sabun Bazı çok yüksek oranda gliserin içerdiğinden herhangi bir katkı maddesine gerek kalmadan cildinizi nemlendirir ve bakımına katkıda bulunur. Katkı maddelerinin amacı sizin kendi üretiminize bir özellik ve kimlik verebilmenizdir.

 

katkı maddeleri

 

Katkı maddeleri katıldıktan sonra eriyiğinize Natural Active ® bitki özleri ya da Natural Active ® esans yağlarını ekleyebilirsiniz. Damlalıklı şişelerde sunduğumuz Natural Active ® bitki özleri ve esans yağları sabununuza ek bakım ve aromaterapi özellikleri getirecektir.

 

kalıba dökme

 

Bütün bu aşamalardan sonra sabununuz kalıplara dökülmeye hazır duruma gelmiştir. Başlangıç olarak silikon kek kalıpları kullanmanızı öneririz.

Sabununuzu birkaç saat sonra kalıptan çıkarıp ambalaj yapabilirsiniz. Ambalaj malzemesi olarak selofan kağıt ve polietilen poşet gibi ürünler öneririz.

Çalışmalarınızda başarılar dileriz.

 

Önemli Not:Yukarıdaki öneriler yalnızca genel bir fikir verme amacını taşımaktadır. Bu önerilerin uygulanması sırasında ya da sonucunda doğabilecek herhangi bir kişisel ya da genel anlamda hasar, kayıp, istenmeyen sonuç, kirlilik ve memnuniyetsizlik Natural Active ® şirketinin sorumluluğu değildir. Natural Active ® ürettiği hammaddelerin bilgili ve tecrübeli üreticiler tarafından kullanılacağını ve üretim risklerini bu üreticilerin üstleneceğini varsayar.

 

 

 

___